Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

Čellists Maiks Bloks (ASV)

pasākumi

Back to All Events

Čellists Maiks Bloks (ASV)

  • Kuldīgas Kultūras centrs 21 Raiņa iela Kuldīga, LV-3301 Latvia (map)

Maiks Bloks ir novatorisks un daudzveidīgs čellists, dziedātājs, komponists un skolotājs, kuru pasaulslavenais čellists Yo-Yo Ma nodēvējis par “ideālo 21. gadsimta mūziķi” un izdevums “New York Times” uzteicis par  “vitālu, bagātīgu un krāsainu solo spēli”.  Studējot Džuljarda mūzikas skolā, Maiks pievienojās Yo-Yo Ma izveidotajam ansamblim “Silk Road Ensamble”, ar kuru apceļota visa pasaule un 2017. gadā saņemta “Grammy” balva par labāko pasaules mūzikas albumu "Sing Me Home”. Maiks aktīvi veic dažādu stilu mūzikas ierakstus – oriģināldarbus, folkmūziku, dažādu tautu mūziķu sadarbībā radušos darbus,  kā arī viņš ik pa laikam papildina savu projektu - visu J.S. Baha čella svītu ierakstus akustiski labskanīgās un greznās koncertzāļu … tualetēs. Šos ierakstus var redzēt un dzirdēt vietnē BachInTheBathroom.com. Viņš ir viens no pirmajiem mūziķiem, kas pielāgojis īpašu siksnu, lai varētu spēlēt čellu, stāvot kājās un pārvietojoties. Viņš bija pirmais čellists, kurš, kājās stāvot, spēlējis čellu prestižajā Kārnegi zālē Ņujorkā. Koncertu, kurā viņš izmantoja paša izgudrotu čella siksnu – “The Block Strap”, izdevums “New York Times” aprakstīja kā “elpu aizraujošu deju un uzdrīkstēšanos”.

Kā mūzikas skolotājs Maiks Bloks aizrautīgi iestājas par radošumu un sadarbību, kā rezultātā 2010. gadā notika pirmā Maika Bloka Stīgu Nometne. Tā piedāvā iespēju čellistiem ar visdažādāko pieredzi mācīties no pasaules klases mūziķiem, kas pārstāv visus mūzikas stilus. Nometne atbalsta katra studenta individuālā skanējuma izpēti un attīstīšanu. Maiks ir arī radošās nometnes “Silkroad Global Musician Workshop” dibinātājs, savedot kopā dažādu tautu mūziķus no visas pasaules. Viņš ir izveidojis digitālo čella skolu ArtistWorks.com, kurā atrodama apjomīga bibliotēka ar video pamācībām un lekcijām. 2012.gadā Maiks tika iecelts par Bērklija mūzikas koledžas asociēto profesoru.  Maiks kopā ar savu sievu, vijolnieci Hanneki Kassel dzīvo Bostonā, ASV.

Maiks Bloks ir sadarbojies ar visdažādākajiem mūziķim un grupām - no pasaules klases simfoniskajiem orķestriem līdz popmūzikas slavenībām, piemēram, Mark OConnor, Bobby McFerrin, The New York Philharmonic, Stevie Wonder, Darol Anger, Bon Iver, Lenny Kravitz, Shakira, un daudziem citiem. Maiks sadarbojies ar televīzijas un radio šoviem, piedalījies populāros mūziklos un festivālos.

Maks apmeklēja mūzika koledžu Klīvlendas Mūzikas institūtā, kur viņš studēja čello pie Ričarda Ārona, un saņēma Džima Halla balvu par īpašiem sasniegumiem studijās. Maiks ieguva maģistra grādu Džuljarda skolā, kur viņš studēja pie Dareta Atkinsa un Džoela Krosnika. Patlaban Maiks spēlē modernu čellu, kurš izgatavots 2014. gadā (firma “Fabienne Gauchet”), “Yamaha” elektrisko čellu, viņš izmanto firmas “D’Addario” stīgas, kā arī paša izgudroto  un patentēto čella siksnu – “The Block Strap”.

https://www.bilesuparadize.lv/events/event/64458

Later Event: May 11
Čella trio "Melo-M"