Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 

         

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

pasākumi


Čella svētki Kuldīgā / Gala koncerts
May
12
6:00 PM18:00

Čella svētki Kuldīgā / Gala koncerts

Krāšņa programma 10. Starptautiskā Kārļa Davidova čellistu konkursa Galā koncertā! Pirmajā daļā dzirdēsim jaudīgu un emocionālu čellu orķestri vairāku desmitu jauno mūziķu sastāvā. Programmā veltījums dižajam čello meistaram Kārlim Davidovam, kurš pirms 180 gadiem dzimis Kuldīgā, un aizkustinošais Jāzepa Mediņa skaņdarbs “Ārija”.
Koncerta otrajā daļā muzicēs labākie jaunie čellisti, kuri konkursā guvuši īpaši žūrijas atzinību. Laureāti spēlēs kopā ar simfonisko orķestri “Sinfonia Concertante” diriģenta Andra Vecumnieka vadībā. Orķestra pamatkodolu veido nesenie JVLMA absolventi, kas jau kļuvuši par Latvijas profesionālo kolektīvu mūziķiem, kā arī talantīgākie studenti.

Biļetes www.bilesuparadize.lv un "Biļešu paradīze" kasēs 

https://www.bilesuparadize.lv/events/event/64460

View Event →
Čella trio "Melo-M"
May
11
7:00 PM19:00

Čella trio "Melo-M"

Koncertā “Melo-M” atskaņos programmu, kas veidota, atzīmējot Latvijas simtgadi. Koncertprogrammas repertuārā būs gan latviešu tautasdziesmu apdares, gan Emīla Dārziņa, Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna, Raimonda Tigula dziesmu versijas. Līdztekus koncertos skanēs arī grupu “Līvi”, “Prāta Vētra” un citu pazīstamu Latvijas mūzikas kolektīvu populārākie darbi. Par godu dižā komponista un krievu čella skolas pamatlicēja Kārļa Davidova 180. gadskārtai “Melo-M” atskaņos variāciju par vienu šī komponista skaņdarbu.

https://www.bilesuparadize.lv/events/event/64459

View Event →
Čellists Maiks Bloks (ASV)
May
10
7:00 PM19:00

Čellists Maiks Bloks (ASV)

Maiks Bloks ir novatorisks un daudzveidīgs čellists, dziedātājs, komponists un skolotājs, kuru pasaulslavenais čellists Yo-Yo Ma nodēvējis par “ideālo 21. gadsimta mūziķi” un izdevums “New York Times” uzteicis par  “vitālu, bagātīgu un krāsainu solo spēli”.  Studējot Džuljarda mūzikas skolā, Maiks pievienojās Yo-Yo Ma izveidotajam ansamblim “Silk Road Ensamble”, ar kuru apceļota visa pasaule un 2017. gadā saņemta “Grammy” balva par labāko pasaules mūzikas albumu "Sing Me Home”..  Maiks aktīvi veic dažādu stilu mūzikas ierakstus – oriģināldarbus, folkmūziku, dažādu tautu mūziķu sadarbībā radušos darbus,  kā arī viņš ik pa laikam papildina savu projektu - visu J.S. Baha čella svītu ierakstus akustiski labskanīgās un greznās koncertzāļu … tualetēs. Šos ierakstus var redzēt un dzirdēt vietnē BachInTheBathroom.com. Viņš ir viens no pirmajiem mūziķiem, kas pielāgojis īpašu siksnu, lai varētu spēlēt čellu, stāvot kājās un pārvietojoties. Viņš bija pirmais čellists, kurš, kājās stāvot, spēlējis čellu prestižajā Kārnegi zālē Ņujorkā. Koncertu, kurā viņš izmantoja paša izgudrotu čella siksnu – “The Block Strap”, izdevums “New York Times” aprakstīja kā “elpu aizraujošu deju un uzdrīkstēšanos”.

Kā mūzikas skolotājs Maiks Bloks aizrautīgi iestājas par radošumu un sadarbību, kā rezultātā 2010. gadā notika pirmā Maika Bloka Stīgu Nometne. Tā piedāvā iespēju čellistiem ar visdažādāko pieredzi mācīties no pasaules klases mūziķiem, kas pārstāv visus mūzikas stilus. Nometne atbalsta katra studenta individuālā skanējuma izpēti un attīstīšanu. Maiks ir arī radošās nometnes “Silkroad Global Musician Workshop” dibinātājs, savedot kopā dažādu tautu mūziķus no visas pasaules. Viņš ir izveidojis digitālo čella skolu ArtistWorks.com, kurā atrodama apjomīga bibliotēka ar video pamācībām un lekcijām. 2012.gadā Maiks tika iecelts par Bērklija mūzikas koledžas asociēto profesoru.  Maiks kopā ar savu sievu, vijolnieci Hanneki Kassel dzīvo Bostonā, ASV.

Maiks Bloks ir sadarbojies ar visdažādākajiem mūziķim un grupām - no pasaules klases simfoniskajiem orķestriem līdz popmūzikas slavenībām, piemēram, Mark OConnor, Bobby McFerrin, The New York Philharmonic, Stevie Wonder, Darol Anger, Bon Iver, Lenny Kravitz, Shakira, un daudziem citiem. Maiks sadarbojies ar televīzijas un radio šoviem, piedalījies populāros mūziklos un festivālos.

Maks apmeklēja mūzika koledžu Klīvlendas Mūzikas institūtā, kur viņš studēja čello pie Ričarda Ārona, un saņēma Džima Halla balvu par īpašiem sasniegumiem studijās. Maiks ieguva maģistra grādu Džuljarda skolā, kur viņš studēja pie Dareta Atkinsa un Džoela Krosnika. Patlaban Maiks spēlē modernu čellu, kurš izgatavots 2014. gadā (firma “Fabienne Gauchet”), “Yamaha” elektrisko čellu, viņš izmanto firmas “D’Addario” stīgas, kā arī paša izgudroto  un patentēto čella siksnu – “The Block Strap”.

https://www.bilesuparadize.lv/events/event/64458

View Event →
dokumentālā filma "Čella stāsti"
May
9
6:00 PM18:00

dokumentālā filma "Čella stāsti"

Dokumentālā filma “Čella stāsti”, rež. Anne Šilca (“Cello Tales”, Anne Schiltz), ražotājs “Samsa Film”, 2013. gads, Luksmeburga.
Filma stāsta par čellu kā skaņas, izmēra un formas ziņā viscilvēcīgāko instrumentu. Stāsta būtību atklāj pieci dokumentāli pavedieni – meita desmit gadus meklē savam tēvam nozagto čellu, kāda amatnieka ceļš līdz perfekta čella izgatavošanai, čella solo mākslinieks apceļo pasauli, atdarinātājs imitē dižo meistaru spēles skanējumu. Filmas sauklis ir: “Čells – vairāk nekā tikai instruments”. Pievienojoties filmas vēstījumam, vēlamies ar čella svētkiem Kuldīgas senajās ielās radīt neatkārtojamu atmosfēru, lai tā kalpotu par iedvesmas avotu gan mūziķiem, gan klausītājiem. 
 

View Event →
Čelliste Marta Sudraba
May
6
7:00 PM19:00

Čelliste Marta Sudraba

Ludvigs van Bēthovens - Sonāte čellam ar klavierēm Do maž
Sergejs Prokofjevs - Sonāte čellam ar klavierēm op. 119
Astors Pjacolla - “Grand Tango “ čellam un klavierēm

Pianiste:  Veneta Miķelsone

Ievērojamās latviešu čellistes Martas Sudrabas solo koncerts būs reta iespēja dzirdēt mūziķes čella samtaino skanējumu Latvijā. Patlaban M. Sudraba papildina Vīnes filharmonijas orķestra čellu grupu. Pirms tam ilgāku laiku čella spēle kopta Gidona Krēmera unikālajā kamerorķestrī Kremerata Baltica un Krēmera Trio.

Biļetes www.bilesuparadize.lv un Biļešu paradīzes kasēs

https://www.bilesuparadize.lv/events/event/64457

View Event →
Izstāde "Čella stīgu pavēlnieks Kārlis Davidovs"
Mar
15
to May 13

Izstāde "Čella stīgu pavēlnieks Kārlis Davidovs"

  • Kuldīgās novada muzejs (map)
  • Google Calendar ICS

Atzīmējot Kuldīgā dzimušā čellista un komponista Kārļa Davidova 180. jubileju, Kuldīgas novada muzejā skatāma izstāde "Kārlis Davidovs - čella stīgu pavēlnieks". Šī gada 15. martā aprit 180 gadi, kopš Kuldīgā ārsta un mūzikas cienītāja Jūlija Davidova (1803–1870) un Dorotejas Davidovas (dz. Mihailovičas, 1802–1864) ģimenē piedzima jaunākais dēls Kārlis Davidovs (1838¬–1889). Liktenis bija lēmis Kārlim kļūt par čella virtuozu, Eiropā un pasaulē atzītu komponistu, iemīļotu pedagogu un profesoru. 

View Event →