Contact Us

Use the form on the right to contact us.

You can edit the text in this area, and change where the contact form on the right submits to, by entering edit mode using the modes on the bottom right. 

           

123 Street Avenue, City Town, 99999

(123) 555-6789

email@address.com

 

You can set your address, phone number, email and site description in the settings tab.
Link to read me page with more information.

Kuldīga uzņems jaunos čella talantus no 12 valstīm

Jaunumi

Kuldīga uzņems jaunos čella talantus no 12 valstīm

Music Kuldiga

Noslēguma koncerts 2014.g. Foto: Ieva Benefelde

Noslēguma koncerts 2014.g. Foto: Ieva Benefelde

No 30. aprīļa līdz 8. maijam Kuldīga kļūs par čella galvaspilsētu, pulcējot jaunos čellistus no visas pasaules Kārļa Davidova 9. Starptautiskajā čellistu konkursā.

K. Davidova Starptautiskajam čellistu konkurss Kuldīgā notiek katru otro gadu, un šogad – jau devīto reizi. Konkurss uzņems 48 jaunos čellistus no Latvijas, Krievijas, Dienvidkorejas, Baltkrievijas, Igaunijas, Bulgārijas, Ķīnas, Itālijas, Spānijas, Taizemes, Polijas un ASV.

Konkursa dalībnieku sniegumu būs iespēja baudīt arī plašākai auditorijai. Ceturtdien,  5. maijā, plkst. 20:00 klausītāji aicināti uz K. Davidova piemiņas koncertu Kuldīgas mākslas namā, bet sestdien, 7. maijā, plkst. 18:00 notiks konkursa noslēguma koncerts Kuldīgas kultūras centrā, kurā laureāti uzstāsies kopā ar orķestri „Sinfonia Concertante” diriģenta Andra Vecumnieka vadībā. 

Konkursanti sacentīsies četrās vecuma grupās – „Cerība”, „A”, „B” un”C”, trīs kārtās. Vislielākā konkurence būs C grupā (no 21 līdz 29 gadiem) ar 24 jaunajiem čellistiem, no kuriem daudzi jau guvuši ievērojamu konkursu un uzstāšanās pieredzi.

Visvairāk dalībnieku pieteikušies no Latvijas – 13, no Krievijas  - 9, no Dienvidkorejas – 7. Konkursa dalībnieki pārstāv tādas mācību iestādes kā Maskavas Valsts Čaikovska konservatorija, Hanoveres Mūzikas, teātra un mediju augstskola, Gildholas mūzikas un drāmas skola, Vīnes Mūzikas un mākslas universitāte, Lucernas Universitāte, Seulas Mākslas universitāte, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmija un citas.

Konkursu vērtēs starptautiska žūrija, ko veido pazīstami pedagogi un izpildītājmākslinieki – čellists un pedagogs, slavenā čellista Rostropoviča audzēknis un mūzikas tradīciju turpinātājs Stefans Popovs no Anglijas,  daudzu starptautisku konkursu laureāts, izcils kamermūziķis, Hanoveras Mūzikas, teātra un mediju augstskolas profesors Leonīds Gorohov no Vācijas, Seulas Kamerorķestra ilggadējā čelliste un pedagoģe Hjonvona Čana no Dienvidkorejas un konkursa patronese, pazīstamā latviešu čelliste un pedagoģe, profesore Eleonora Testeļeca.

Konkursa programmā iekļauta gan Kuldīgā dzimušā slavenā čellista, komponista un pedagoga Kārļa Davidova mūzika, gan J. S. Baha, D. Poppera, K. Sensānsa, D.  Šostakoviča, A. Dvoržaka, L.Bokerīni un citu komponistu skaņdarbi čellam.

Konkursa balvu fonds ir 5000 eiro, un par labāko J.S. Baha skaņdarba interpretāciju papildus tiks piešķirtas trīs Kuldīgas novadnieka, profesora Leo Maija ģimenes balvas.

Konkursu organizē Ernesta Vīgnera Kuldīgas mūzikas skola sadarbībā ar Kuldīgas novada pašvaldības Kultūras nodaļu un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju.

Konkurss nosaukts Kuldīgā dzimušā Kārļa Davidova vārdā, kurš pazīstams kā talantīgs komponists, krievu čello skolas izpildītājmākslas pamatlicējs un daudzu lielisku mūziķu skolotājs. Lai godinātu izcilā novadnieka piemiņu, 2000.gada aprīlī notika Kārļa Davidova vārdā nosauktais I Starptautiskais čellistu konkurss.